“Güneşle Aydınlananlar” – Uluslararası Hz. Şems Sempozyumu

6. “Dost” İslam’a Hizmet Ödülleri
27 Şubat 2010
5. “Dost” İslam’a Hizmet Ödülleri
7 Mart 2009
TÜRKKAD İstanbul Şubesi 11-16 Aralık 2009 tarihleri arasında, Türkiye’de ilk kez Hz. Şems hakkında bir sempozyumu gerçekleştirdi. “Güneşle Aydınlananlar” başlıklı bu sempozyuma dört ayrı ülkeden konu ile ilgili otorite olarak kabul edilen 25 ilim adamı ve uzman davet edildi. Sempozyum, üç gün İstanbul’da, dört gün Konya’da olmak üzere toplam yedi gün sürdü.
 
Tüm dünyada büyük bir saygı ve hassasiyetle incelenen ve birleştirici bakış açısından faydalanılmaya çalışılan büyük İslâm mütefekkiri Mevlânâ Celâleddin Rûmî’nin hocası Şems-i Tebrîzî’nin, uzun yıllar kendisinin varlığıyla şereflenmiş olan Türkiye’de daha geniş kitlelerce tanınmasının ve anlaşılmasının sağlanması amaçlandı.
 
“Güneşle Aydınlananlar”- Uluşlararası Hz. Şems Sempozyumu’nun İstanbul programı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Nefes Yayınları A.Ş.'nin desteğinde, Türk Hava Yolları resmî ulaşım sponsorluğunda düzenlenmiştir. Konya programı ise TÜRKKAD İstanbul ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilmiştir.
Afiş PDF dosyası için tıklayınız.
Davetiye PDF dosyası için tıklayınız.
Broşür PDF dosyası için tıklayınız.

Fotoğraf Albümü - İSTANBUL

Hz. Şems Sempozyumu İstanbul | Video Albümü

Hz. Şems Sempozyumu Konya | Video Albümü