Eğitim Bursları

TÜRKKAD İstanbul Şubesi, maddî imkânları kısıtlı olan başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu sağlamaktadır.

Burslara katkıda bulunmak için tıklayınız

Burslardan yararlanmak için tıklayınız

Burs Yönetmeliğini okumak için tıklayınız.

2019-2020 öğretim yılı burslarından yararlanmak için, 26-30 Ağustos 2019 tarihleri arasında bu sayfadan burs başvurusunda bulunabilirsiniz. 

a) Başvurular sadece online olarak alınmaktadır; başvuru sırasında herhangi bir belge istenilmemektedir. Başvurunun kabul edilmesi halinde istenen belgeler, burs kazananların listesi ile birlikte ilan edilmektedir.

b) Burslarımız yalnızca üniversite öğrencileri içindir. (Lisans ve önlisans öğrencileri ile vakıf ve devlet üniversitelerinde öğrenci olanlar başvuruda bulunabilirler).

c) Başvuru formu www.turkkad.org sayfasında 26 Ağustos 2019 itibariyle aktif hale gelecektir.

d) Burs miktarı, aylık 200 TL'dir ve karşılıksızdır. Yılda 10 ay olmak üzere öğrenim süresi boyunca (okul dört yıllık ise dört yıl) verilmektedir. Bursiyerin GANO'su her yıl en az 2.20 olmalıdır.

e) Ara sınıflardan da müracaat kabul edilmektedir.

f) Başka kurumlardan burs alıyor olmak (KYK dahil) ya da başka bir kurumun bursuna başvurmuş olmak, bursa müracaata engel değildir.

g) Bu sene, mevcut bursiyerlere ek olarak yaklaşık 30 yeni bursiyere burs verilmesi planlanmaktadır. Burs başvurusunda bulunanların bu kısıtlı sayıyı dikkate alarak başka kurumların burs başvurularını da takip etmeleri yararlarına olacaktır.

h) Değerlendirmeler elektronik olarak yapılmakta, gerekirse bursiyer adayları ile telefonda görüşülmektedir.

Burs almaya hak kazananlar 25 Eylül 2019 tarihinde www.turkkad.org sayfasında ilân edilecektir.

Burslarımız ile ilgili diğer sorularınız için TÜRKKAD İstanbul Yüksek Öğrenim Burs Yönetmeliği'ni inceleyiniz.

Sorularınızı burs.istanbul@turkkad.org adresine iletebilirsiniz.