Beyaz Günler Projesi

“Dost’a Dost Olanlar” Uluslararası Seyyid Burhaneddin Sempozyumu
30 Eylül 2011
7. “Dost” İslam’a Hizmet Ödülleri
13 Şubat 2011
 
Ortadoğu’da, özellikle Lübnan’da  sivil halkın ve bilhassa çocukların öldürülmesinden duyduğumuz üzüntü ve acının dile getirilmesi maksadıyla ve Ortadoğu’yu kaplayan kara günlerin bir an önce aydınlanması dileğiyle “Beyaz Günler” adı altında bir dizi faaliyet gerçekleştirilmiştir.
Bu faaliyetler kesinlikle politik amaçlı olmayıp sadece insânî eylemlerdir.
1. İstanbul il sınırları içinde belirlenen ana noktalarda (Taksim, Kadıköy, Bağdat Caddesi) standlar kurulmuş ve beyaz kurdeleler dağıtılmıştır. 
2. Bir motor gezisi ile Boğaz’da beyaz balonlar uçurulmuştur. Bu faaliyet her hafta bir kez olmak üzere iki hafta tekrarlanmıştır. 
3. Basın çalışması yapılarak, basınla beraber çalışılmıştır. 
4. Çocuklar ve gençlerden oluşan bir grup yürüyüş yaparak  Lübnan Konsolosluğuna gelmiş ve beyaz çiçeklerden bir çelenk bırakmıştır. 
5. Taksim Meydanı’na dev “Beyaz Günler” afişleri asılmıştır.
6. Bir internet portalı hazırlanmış ve “Beyaz Günler Çağrısı” yapılarak, akademisyenlerden gelen konu ile ilgili makaleler İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmıştır.
7. Çocuklar ve gençlerden oluşan bir grup 4. Levent’den İsrail Konsolosluğu’na kadar beyaz tişörtler giyerek ellerinde beyaz balon ve amblemli bayraklarla “barış için” yürümüştür.